Asya-menajeri-kim-menajerlik-resmi-web-sitesi-sayfasi-iletisim-adresi

ASYA

Gerçek adı Tülay Keçialan olan sanatçı Asya 24 Şubat 1965´de Eskişehir´de doğdu. Müzik hayatına Bodrum´da başlayan ve daha sonra Ankara´da devam eden sanatçı; Nilüfer´in prodüktörlüğünde hazırladığı ilk solo albümüne kadar sahne adı olarak Tülay Saygın isimini kullanmıştır. Ankara´da Grup Angora´nın solisti olarak çalıştığı dönemde Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali´ne katılması yönünde gelen teklife olumlu yanıt vermiştir. TRT´nin Ankara / Arı Stüdyosu´nda 24 Şubat 1990 tarihinde düzenlenen 1990 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali´ne “Zamanda Gezinti” isimli şarkı ile katılmıştır.

1990 senesinde yarışan şarkıların diğer solistleri ise; Sonat Bağcan, İzel Çeliköz, Sibel Tüzün, Sevingül Bahadır, Sertab Erener, Oya Küçümen, Kayahan, Demet Sağıroğlu, Rüya Ersavcı, Candan Erçetin ve Fatih Erkoç gibi günümüzün önemli yorumcularıdır. Vokalistleri Adalet Güzey, Elif Öztürk ve Çelik Erişçi ile birlikte seslendirdiği bir Selmi Andak bestesi olan “Zamanda Gezinti” isimli şarkı 12 puan alarak onbeş şarkı arasında onuncu olmuştur. 1990 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali´ni ise Kayahan & Demet Sağıroğlu ikilisinin seslendirdikleri “Gözlerinin Hapsindeyim” kazanmıştır.1992 yılında sözü Mutlu Yuluğ’ya müziği Önder Bilge´ye ait olan “Haykır Sevda Dağlarına” isimli şarkıyı yorumlayarak Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması´nda birincilik kazanmıştır. Tülay Saygın, 1994 baharında müzik marketlerdeki yerini alan ve bir Nlüfer prodüksyonu olan “Asya (1994)” isimli ilk albüm çalışması öncesinde yapılan imaj çalışması çerçevesinde ismini Asya olarak değiştirmiştir. Bu albümden Onno Tunç bestesi “Vurulmuşum Sana”, Sinan Bökesoy bestesi “Yoksun Sen” ve K. Diamanti bestesi “Romantik Aşk” isimli şarkılar müzik listelerinde bir numaraya kadar yükselmiştir. İlk albümünün başarısı sonrasında iki albüm daha yaptıktan sonra müzik hayatına bir süre ara vemiştir. Bu dönemde işadamı Şevki Kaygusuz ile evlenen ve bu evlikten Aslı isimli kızı dünyaya gelen Asya, 2002 yılında “Dönmem Yolumdan” isimli albüm ile müziğe geri dönmüştür. Sözlerini kendisinin yazdığı müziklerini ise Gürsel Çetin ile birlikte hazırladığı yeni albümü “Aşktır Beni Güzel Yapan”, 1 Ekim 2007 tarihinde müzik marketlerdeki yerini almıştır.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın

( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )

Fiyatlar ; Okullar , Vakıf, Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.

asya menajeri kim,kimdir, asya e-mail adresi, asya iletişim adresi nedir, asya konser fiyatı bütçesi kaşesi nedir,kaşesi, asya cep telefonu ,asya menajerlik şirketi,firması, asya organizasyon firması ,şirketi,asya organizasyon fiyatı ,asya sahne fiyatı kaşesi ,asya ya nasıl ulaşılır, asya’nın yeni menajeri kim, asya’nın yeni şarkısı ve klibi,asya resmi web sitesi,sayfası,asya resmi sayfası,sitesi,asya resmi facebook adresi,asya resmi twitter hesabı, asya menajer numarası,asya’nın menajeri kimdir,asya instagram hesabı, asya resmi internet sitesi,asya’nın resmi sitesi,asya resmi sayfası,asya yetkili menajeri kimdir,asya’nın menajerinin telefon numarası,asya’nın facebook adresi, asya instagram hesabı,asya official site,asya organizatörü, asya irtibat no, asya yapım firması,asya yeni albümü,asya biyografisi,asya nereli, asya biyografisi

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil: +90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX: +90 212 272 6868
  • e-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz
error: