kahtalı mıçı menajer,kahtalı mıçı menajeri,kahtalı mıçı menajeri kim,kimdir,kahtalı mıçı menajerlik,kahtalı mıçı resmi web sitesi

Kahtalı Mıçı

Mustafa ASLAN Nam-ı diğer Kahtalı Mıçe. 1953 yılında Kahta’da doğdu. Halk Müziğinde Türkiye çapında ün salmış bir sanatçımızdır. Yaklaşık 17 sene Kahta’da yerel anlamda sanatçılık yaptı.Düğün ve konserlerde Kürtçe şarkılar söylediği için iki defa tutuklandı ve bir yıl mahpus yattı. 30 a yakın kaseti olup, “Gurbet kuşu”, Karagözlüm” ve “Sakine” en çok tutulan kasetleri olmuştur. Yaklaşık 35 yıllık bir sanat hayatı olan Kahtalı mıçı evli 4 çocuk babasıdır. İstanbul’da ikametgah ediyor. ‘İsim olarak iyi yerdeyim, ama hakettiğim yerde değilim” diyen Kahtalı Mıçe, “Düğün, dernek, ekstralar olmazsa, kaset satışlarına kalsak aç kalırız” diyor. Bazı isimler var kentleriyle özdeşleşen… Diyarbakır’lı Celal Güzelses, Urfalı Kazancı Bedih….Ve Kahtalı Mıçe gibi… Belki kasetleri satış patlaması yapmıyor ama gönüllerde, hele hele yöre insanlarının gönüllerinde patlama yaptıkları inkar edilemez. Kahta’nın bir toprakevinde dünyaya geldi Mustafa Arslan. 17 yılı Kahta’nın yoksul sokaklarında geçti. Bütün diğer Güneydoğlu bir çok çocuk gibi tarlaya, pamuğa gitti. İlkokulu 9 yılda bitirdi. Ama tembelliğinden değil, çalışmaktan zaman bulamadığından. Çocuk yaşta farkedilmiş yanık sesi… Dost meclislerinin vazgeçilmez ismi olmuş. Büyükleri daha o zaman “Mustafa türkücü olacak”demişler. O da mahcup etmemiş büyüklerini, o gün bugündür sesi hep gür çıkıyor.

30’a yakın kasedi var, onlarca şiiri, bir o kadar da bestesi. Mustafa Arslan dediniz mi kimse tanımaz onu. O Kahtalı mıçı olarak gönüllerde taht kurmuş. ‘mıçı Mustafa’nın kısaltılmışıdır bizim yöremizde. O nedenle beni kısaltılmış ismimle çağırıyorlar” diyor Kahtalı. Adıyaman’da, Gaziantep’te sahne almış. Geçim sıkıntısı yüzünden o da “Taşı toprağı altın” deyip, İstanbul’un yolunu tutmuş. Eşi ve 4 çocuğuyla şimdi İstanbul’da yaşıyor. Arada bir Kahta’ya gidip annesinin elini öpüyor.Devlet memurluğu hayatında iki kez de sürgüne giden Mıçe, “Davetler, konserler, düğünler olurdu. O zamanlar Kürtçe okumak yasaktı. Gelen isteklerin bazıları Kürtçe’ydi. Her defasında bunları, neden okuyamadığımızı anlatmaya çalışıyorduk. Ancak bir gün siyasi olmayan bir tane söyledim ve o yüzden bir yıl hapis yattım. Devlet memurluğu yaptığımı dönemde de iki kez sürgüne gittim” diyor.Kahtalı mıçı, memleketinin sokaklarına çıktığında ise olaganüstü ilgi görüyor. Bazen, yürümekte güçlük çekiyor. “Siyasiler bile bu kadar ilgi görmüyor. Biz mıçıye gönülden bağlıyız” diyor hemşehrileri. İsim olarak iyi bir yerde olduğunu ama hakettiği yerde olmadığını belirten Kahtalı mıçı, ”Bugünkü koşullar çok iyi, bir ayda meşur oluyorsun. Ama önemli olan merdivenleri tek tek çıkarak gelmektir. Herkes zirveye çıkar, ama orada kalmak çok önemli. Herkes beni dinler ama, daha çok yöre insanı dinliyor. Kendisini buluyor türkülerde. Biz geçimimizi daha çok düğünlere, ekstralara giderek sağlıyoruz. Dört çocuk okutmak kolay değil. Eğer kaset satışlarına baksak aç kalırız” diye konuştu. “Gurbet kuşu”, “Karagözlüm” ve “Sakine” sivrilen parçaları olmuş Kahtalı mıçı’nin… Kasabada başlayan sürgünlerle, cezaeviyle ve sahne ışıkları altında devam eden uzun bir yol öyküsü Kahtalı’nın ki.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın
( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )

Fiyatlar ; Okullar , Vakıf , Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.

kahtalı mıçı menajeri kim,kimdir, kahtalı mıçı’nın menajeri kim,kahtalı mıçı e-mail adresi, kahtalı mıçı iletişim adresi nedir, kahtalı mıçı konser fiyatı bütçesi kaşesi nedir,kaşesi, kahtalı mıçı cep telefonu ,kahtalı mıçı menajerlik şirketi,firması, kahtalı mıçı organizasyon firması ,şirketi,kahtalı mıçı organizasyon fiyatı ,kahtalı mıçı sahne fiyatı kaşesi ,kahtalı mıçı a nasıl ulaşılır, kahtalı mıçı’nın yeni menajeri kim, kahtalı mıçı’nın yeni şarkısı ve klibi,kahtalı mıçı resmi web sitesi,sayfası,kahtalı mıçı resmi sayfası,sitesi,kahtalı mıçı resmi facebook adresi,kahtalı mıçı resmi twitter hesabı, kahtalı mıçı menajer numarası,kahtalı mıçı’nın menajeri kimdir,kahtalı mıçı instagram hesabı, kahtalı mıçı resmi internet sitesi,kahtalı mıçı’nın resmi sitesi,kahtalı mıçı resmi sayfası,kahtalı mıçı yetkili menajeri kimdir,kahtalı mıçı’nın menajerinin telefon numarası,kahtalı mıçı’nın facebook adresi, kahtalı mıçı instagram hesabı,kahtalı mıçı official site,kahtalı mıçı organizatörü, kahtalı mıçı irtibat no, kahtalı mıçı yapım firması,kahtalı mıçı yeni albümü,kahtalı mıçı biyografisi,kahtalı mıçı nereli kahtalı mıçı biyografisi

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil: +90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX: +90 212 272 6868
  • e-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz

Bir Cevap Yazın

error: